Otwieramy Centrum Leczenia Chrapania i Bezdechu Sennego

W naszej klinice otwieramy Centrum Leczenia Chrapania i Bezdechu Sennego, w którym pacjenci będą mogli skorzystać z rozszerzonej diagnostyki i otrzymać długofalowy plan leczenia

Oprócz podstawowych badań (np. tomografii komputerowej) wykonujemy badanie polisomnograficzne, które przeprowadzane jest w trakcie snu w warunkach szpitalnych. Badanie pozwala potwierdzić lub wykluczyć obturacyjny bezdech senny. Określa fazy snu dzięki badaniom fal mózgowych (elektroencefalogram – EEG), ruchów gałek ocznych (elektrookulogram – EOG) oraz napięcia mięśni. Badanie wykrywa typowe dla zespołu bezdechu sennego tzw. mikroprzebudzenia, trwające od kilku do kilkunastu sekund, których pacjent nie jest świadomy. Polisomnografia sprawdza także: poziom tlenu we krwi, wzorzec oddychania, pracę serca (elektrokardiogram – EKG) oraz reakcje fizjologiczne organizmu. Pacjenci w ramach kontynuacji leczenia będą mogli wypożyczyć maskę CPAP, która wspomaga oddech podczas snu. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia bezdechu sennego. Dzięki niej pacjent może spać spokojnie, bez obaw o zdrowie.

Dowiedz się więcej: https://optimum.pl/centrum-leczenia-chrapania-bezdechu-sennego/

Do zespołu Szpitala Optimum dołączył dr n. med. Krzysztof Byśkiniewicz – pulmonolog z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego. Witamy na pokładzie!

Umów się na konsultację lekarską: 22 690 06 35.

Posłuchaj podcastów, z których dowiesz się, czym jest bezdech senny i jak go diagnozować