Dr hab. n. med.

Kornel Szczygielski

Otolaryngolog, Chirurg Głowy i Szyi

Rynologia stanowi główną dziedzinę zainteresowań Doktora, czyli dziedzina zajmująca się leczeniem schorzeń nosa i zatok przynosowych.

Potrzebujesz konsultacji?

Zadzwoń 222 500 500

Dr n. med. Kornel Szczygielski jest Specjalistą Otolaryngologiem. Zastępcą Kierownika Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Klinicznym Oddziałem Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Wojskowego Instytutu Medycznego, Centralnego Szpitala Klinicznego MON. Wieloletnie doświadczenie zdobywał między innymi w Holandii, USA, Austrii, w Niemczech oraz w Libanie.

Doświadczenie i osiągnięcia

Tytuł doktora otrzymał na podstawie rozprawy doktorskiej „Ocena opatrunków hemostatycznych w endoskopowych operacjach zatok przynosowych”. W leczeniu chorób laryngologicznych wykorzystuje najnowocześniejsze metody operacyjne. Jest wykładowcą i uczestnikiem licznych konferencji w kraju i za granicą z zakresu chirurgii endoskopowej zatok przynosowych oraz bierze czynny udział w Krajowych Zjazdach Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Rynologia stanowi główną dziedzinę zainteresowań Doktora, czyli dziedzina zajmująca się leczeniem schorzeń nosa i zatok przynosowych.

Ukończone szkoły

  • Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej
  • Zastępca Kierownika Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MON.