Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Wykonywane zabiegi > Leczenie chirurgiczne > Leczenie chrapania

Leczenie chrapania

Leczenie chrapania w Klinice Optimum: Warszawa - Żoliborz - dostępne zabiegi:
 

Plastyka podniebienia miękkiego (uvulopalatoplastyka)
 

Do korekcji podniebienia miękkiego wykorzystuje się różne techniki, do najczęściej stosowanych należą koagulacja podśluzówkowa z wykorzystaniem chirurgii radiowej, której zadaniem jest zmniejszenie i usztywnienia tylnej części podniebienia miękkiego za pomocą bipolarnych końcówek. Efektem tej metody jest powstanie zgrubień na wiotkim podniebieniu, dzięki czemu dochodzi do jego usztywnienia co następnie redukuje chrapanie. Do plastyki (operacji) podniebienia miękkiego stosowane są także techniki laserowe, które umożliwiają mało inwazyjne zmniejszenie nadmiaru błony śluzowej w okolicy podniebienia. Metodą, która także redukuje wiotkość podniebienia miękkiego jest technika Pilar, podczas której do tkanek podniebienia wprowadzane są niewielkie implanty ze specjalnego tworzywa, które umożliwiają stabilizację tkanki oraz udrożnienie drogi oddechowej.

Leczenie chrapania poprzez usunięcie migdałów podniebiennych (tonsilektomia)

Tonsillektomia jest rutynowym zabiegiem chirurgicznym, pozwalającym trwale rozwiązać problem przewlekłego zapalenia migdałków podniebiennych, szczególnie gdy metody zachowawcze nie przynoszą oczekiwanych efektów. Zabieg może być wykonany zarówno w znieczuleniu ogólnym, wówczas pacjent jest układany w pozycji leżącej z odgiętą do tyłu głową, jak i w znieczuleniu miejscowym w pozycji siedzącej. Migdałki podniebienne wraz z torebką są oddzielane od otaczających tkanek.

Usunięcie migdałków podniebiennych (tonsillektomia)

Zasadniczo wskazania do tonsillektomii są następujące:

  • przewlekłe zapalenie migdałków
  • nawracające anginy (trzy lub więcej epizodów w ostatnim roku, pięć lub więcej epizodów w ostatnich dwóch latach, siedem lub więcej epizodów w ostatnich trzech latach)
  • nawracające ropnie okołomigdałkowe
  • choroby odogniskowe
  • uporczywe cuchnięcie z ust, spowodowane obfitym wytwarzaniem czopów migdałkowych
  • podejrzenie guza migdałka.

Zabiegi poprawiające drożność nosa (septokonchoplastyka)

Seprokonchoplastyka łączy w sobie dwie metody: korekcję przegrody nosowej oraz małżowin nosowych. Zadaniem septoplastyki jest zmniejszenie niedrożności nosa, poprawienie oddychania podczas snu, eliminacja chrapania i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania aparatu rzęskowego, którego zadaniem jest oczyszczanie i ocieplanie wdychanego powietrza. Septoplastyka polega na wewnątrznosowym cięciu błony śluzowej, które pozwala skorygować zdeformowaną część chrzęstną i kostną przegrody nosowej bez pozostawienia blizn. Zabieg jest bardzo precyzyjny dzięki wykorzystaniu techniki endoskopowej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i twa około 1 godziny. Znieczulenie ogólne zapewnia komfort pacjentowi, pozwala także na odpowiednie sterowanie ciśnieniem tętniczym krwi, co wpływa na zmniejszenie krwawienia w trakcie zabiegu. Jednocześnie podczas zabiegu korekcji przegrody nosowej wykonywana jest konchoplastyka, której zadaniem jest redukcja przerośniętych małżowin nosowych, co umożliwia przywrócenie drożności nosa. Do tego zabiegu wykorzystuje się najczęściej termoablację bipolarną RFITT aparatem Celon.

 

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013