Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Głowa i szyja > Diagnostyka > Badanie słuchu

Badanie słuchu

Badanie słuchu obejmuje 3 jednakowo ważne elementy wymienione poniżej:

  1. Kliniczna ocena słuchu
  2. Próby stroikowe
  3. Audiometria impedancyjna
     

Zapraszamy na badania słuchu w Klinice Optimum w Warszawie
 

Kliniczną ocenę słuchu wykonuje się w gabinecie lekarskim prosząc pacjenta o powtarzanie słów wypowiadanych przez badającego z różną głośnością i z różnej odległości po kolei do obu uszu, zatykając przy tym ucho przeciwległe.


Próby stroikowe również są częścią konsultacji lekarskiej. Do ich przeprowadzenia wykorzystuje się stroiki (w muzyce zwane kamertonami), przykładając je do ucha i czaszki badanego. Wyniki prób stroikowych pozwalają ocenić czy przyczyną upośledzenia słuchu jest uszkodzenie samego ucha, czy też struktur nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie informacji akustycznej do mózgu.


Audiometria jest badaniem słuchu z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury pomiarowej i zawsze powinna być poprzedzona konsultacją lekarską. 

Audiometria impedancyjna w Klinice Optimum w Warszawie:

 

  • Audiometria impedancyjna (tympanometria) – pozwala w nieinwazyjny i obiektywny sposób ocenić stan ucha środkowego. Badanie nie wymaga szczególnego zaangażowania ze strony pacjenta, trwa kilka minut i może być wykonane w każdym wieku. Audiometria impedancyjna najczęściej wykorzystywana jest w diagnostyce zaburzeń czynności trąbki słuchowej, wysiękowego zapalenia ucha środkowego, otosklerozy oraz w diagnostyce różnicowej niedosłuchów typu odbiorczego.
  • Badanie otoemisji akustycznych – obiektywna i szybka metoda pomiaru, nadająca się do badania pacjentów w każdym wieku, szczególnie jako badanie przesiewowe u małych dzieci i noworodków. Pozwala rozpoznać już niewielkie ubytki słuchu charakterystyczne dla początkowej fazy głuchoty.

 

Problemy ze słuchem skonsultujesz z audiologiem w naszej Klinice na Żoliborzu.

 

 

 

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013