22 sierpnia 2022
#Aktualności

Nowatorska metoda operacji migdałków w Optimum

Klinika Optimum od niedawna dysponuje innowacyjną metodą usuwania migdałków podniebiennych, dzięki której zabieg jest dla pacjenta bezpieczniejszy i mniej bolesny w porównaniu z powszechnie stosowanymi metodami.

W Klinice Optimum wykonujemy zabiegi usuwania migdałów podniebiennych za pomocą narzędzia elektrochirurgicznego BiZact. To elektronarzędzie łączy w sobie kilka funkcji: lekarz może nim jednocześnie preparować tkanki, koagulować, czyli zamykać naczynia krwionośne i limfatyczne oraz przecinać tkanki, które wcześniej zostały skoagulowane. Tak wykonany zabieg jest praktycznie bezkrwawy, ponieważ lekarz na bieżąco koaguluje krwawiące tkanki. Naczynia są zamykane przed ich przecięciem.

Rana goi się szybciej, a dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym są minimalne.

Użycie BiZact znacząco skraca czas operacji, a tym samym czas znieczulenia ogólnego, co wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia niekorzystnych następstw narkozy (np. pooperacyjnych nudności).

Jeżeli u pacjentów nie występują czynniki ryzyka, np.: zaburzenie krzepnięcia krwi albo przewlekłe choroby internistyczne – mogą oni zostać wypisani do domu 3-4 godziny po zabiegu. Pacjenci obciążeni czynnikami ryzyka, zwłaszcza osoby starsze, powinny zostać w klinice na noc.

Zabiegi wykonywane przy użyciu BiZacta przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia.

Klinika Optimum jest obecnie jedyną placówką medyczną w Polsce, która może zaoferować pacjentom leczenie za pomocą tego nowatorskiego sprzętu.