Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Aktualności > Balonikowanie zatok – bez skalpela wylecz chore zatoki!

Balonikowanie zatok – bez skalpela wylecz chore zatoki!

Balonikowanie zatok – bez skalpela wylecz chore zatoki!

Metoda używana do leczenia przewlekłego zapalenia zatok, powszechnie nazywana balonikowaniem zatok, jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie wymagającym klasycznego cięcia chirurgicznego. Jest zabiegiem wykonywanym w procedurze jednodniowej, bezbolesnym oraz szybkim. Bardzo ważnym atutem jest fakt, że efekt leczenia pojawia się właściwie od razu po zabiegu. Zabieg balonikowania zatok (w angielskiej nomenklaturze zwany Balloon Catheterisation of Sinuses lub Balloon Sinuplasty) jest stosowany od wielu lat na Świecie, będąc alternatywą do  klasycznej chirurgii zatok. Pierwszy raz ta metoda została zastosowana w Stanach Zjednoczonych, zaraz potem zaczęła być popularna także w Europie.

 

Drożne ujścia za pomocą baloników

Metoda ta polega na wprowadzeniu przez przewód nosowy, do naturalnego ujścia zatok, niewielkich rozmiarów cewnika, z bardzo wytrzymałym balonikiem ze specjalnego tworzywa. Chirurg  kontroluje położenie cewnika używając endoskopu oraz nawigacji pola operowanego. Balonik następnie jest wypełniany płynem pod ciśnieniem od kilku do kilkunastu atmosfer, co mechanicznie poszerza ujście zatoki. Ułatwiony w ten sposób dostęp pozwala na skuteczne udrożnienie ujścia zatoki, a następnie na wypłukanie z jej wnętrza   zalegającej zapalnej wydzieliny.

Po usunięciu z nosa cewnika z balonikiem wcześniej zablokowane ujścia pozostają trwale otwarte.  Po udrożnieniu ujścia zatoki, balonik, cewnik i prowadnica zostają usunięte. Dzięki zastosowaniu delikatnych i giętkich przyrządów zabieg stał się bardziej bezpieczny i mniej inwazyjny niż klasyczna operacja. Uniknięcie chirurgicznego usuwania tkanek pozwala na redukcję ewentualnego krwawienia. Pacjenci szybciej wracają do zdrowia, a ryzyko powikłań pooperacyjnych jest znacznie mniejsze.

 

Komu balonik?

Metoda ta jest powszechnie stosowana w leczeniu różnych schorzeń w obrębie zatok przynosowych. Doskonale sprawdza się w leczeniu przewlekłego stanu zapalnego, zwłaszcza jeśli przyczyną jest niedrożne ujście zatoki. Ułatwia usuwanie polipów oraz tkanek objętych stanem zapalnym z wnętrza zatoki. Po zabiegu nie jest konieczna hospitalizacja, co zmniejsza ryzyko powikłań – jest to bardzo istotna kwestia dla osób, które poza chorymi zatokami, mają spory bagaż chorób internistycznych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, przewlekła choroba nerek, choroba niedokrwienna serca itp.).

 

Jeśli przewlekły ból zatok, zapalenie zatok to dolegliwość, która nawraca lub towarzyszy Ci przewlekle i próbowałeś już wielu metod leczenia  to zgłoś się do naszych specjalistów. Otolaryngolodzy pracujący w Optimum posiadają certyfikat ze szkoleń w tej metodzie leczenia schorzeń zatok , przedstawią Ci możliwości terapii z wykorzystaniem balonikowania zatok. 

1

2

3

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013