Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Aktualności > Shaver

Shaver

Shaver

Precyzyjne i nowoczesne urządzenie przeznaczone do usuwania polipów zatok przynosowych i nosa. 

Polip błony śluzowej nosa (z łac. polypus nasi) występuje, zazwyczaj mnogo, w błonie śluzowej komórek sitowych oraz środkowego przewodu nosa, jak również w miejscu ujść zatok. Polipy są częstą składową przewlekłych zapaleń, zwłaszcza alergicznych.

Powszechnie stosowaną metodą usunięcia rozrośniętych polipów jest tzw. czynnościowa endoskopowa operacja zatok przynosowych (z ang. functional endoscopic sinus surgery, FESS), przeprowadzana zwykle w znieczuleniu ogólnym.

Jej nowoczesną odmianą jest użycie tzw. shavera, czyli urządzenia pozwalającego w szybki i praktycznie bezbolesny sposób usunąć polipy z wnętrza jam nosa, przywrócić jego drożność i prawidłowy tor oddychania.

Shaver wyposażony jest w końcówkę ssącą z obrotowym nożem o średnicy 2,5-3,5 mm. Za jej pomocą polip wsysany jest do wnętrza kanału ssaka, a następnie zmieniona chorobowo tkanka jest wycinana przez rotujące ostrze. Technika ta pozwala na minimalizację uszkodzenia tkanek sąsiadujących, zmniejszenie krwawienia podczas operacji oraz stwarza możliwość stałej obserwacji pola operacyjnego. Stwarza także lepsze warunki do gojenia tkanek z zachowaniem funkcji fizjologicznych, co zdecydowanie skraca czas hospitalizacji po zabiegu.

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013