Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Głowa i szyja > Konsultacje > Foniatria

Foniatria

Często miewasz chrypki? Twój głos jest zmieniony lub szybko się męczy?
Pracujesz zawodowo głosem? Twoje dziecko ma wadę wymowy lub opóźniony jej rozwój?
Dobry foniatra jest tym specjalistą, który może rozwiązać twoje problemy.

 

Foniatria jest dziedziną medycyny zajmującą się procesami wytwarzania dźwięków mowy.
Znaczenia prawidłowo funkcjonującego narządu mowy nie można przecenić - jest on podstawowym instrumentem komunikacji międzyludzkiej, a w wielu grupach zawodowych podstawowym narzędziem pracy. Poza zasadniczą funkcją mowy jaką jest przekaz werbalny, olbrzymie znaczenia w komunikacji mają również takie cechy głosu jak jego wysokość, natężenie i barwa. Poprzez dźwięki wyrażamy emocje, dlatego to jak mówimy i jak brzmi nasz głos tworzy nasz wizerunek.

 

Zaburzenia głosu i mowy są częstym i ważnym problemem klinicznym. Wady mowy najczęściej dotyczą dzieci, natomiast zaburzenia głosu występują równie często w populacji osób dorosłych, jak i dzieci. Przyczyną niedomagania głosu (dysfonii) mogą być zmiany organiczne w obrębie krtani (np. guzki głosowe, polipy, obrzęki, zmiany nowotworowe) oraz zaburzenia czynnościowe, tzn. nieprawidłowo pracujące mięśnie wewnątrz- i zewnątrzkrtaniowe.

 

Nierzadko do dysfonii dochodzi w wyniku nadmiernego wysiłku głosowego u osób nieprawidłowo posługujących się głosem. Bardzo często osoby wykonujące zawody stawiające znaczne wymogi narządowi głosowemu (dziennikarze, prawnicy, sędziowie, tłumacze, nauczyciele, konferansjerzy) nie przechodzą odpowiedniego szkolenie z techniki prawidłowej emisji głosu i dość szybko pojawiają się u nich problemy z głosem, które w istotny sposób mogą ograniczyć ich aktywność zawodową.

 

W każdym przypadku problemów z głosem i mową konieczna jest konsultacja lekarza foniatry lub audiologa, który w oparciu o specjalistyczne badania (np.videolaryngostroboskopię) prawidłowo zaplanuje i kompleksowo poprowadzi leczenie oraz rehabilitację.

 

Foniatra w Klinice Optimum w Warszawie

W naszej Klinice konsultacji foniatrycznych udzielają polecani w całym kraju specjaliści foniatrii i audiologii:
dr Ewelina Sielska-Badurek - absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Wokalno-Aktorskim. Pracownik w Klinice Otolaryngologii SP CSK WUM Centrum Diagnostyki Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Głosu Słuchu i Mowy.

dr Marta Grotthuss - absolwentka  Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Starszy asystent w Poradni Foniatrycznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie. Uczestniczyła w warsztatach prof. Marcusa Hessa w Stimmklinik w Hamburgu (wiodącej klinice leczenia zaburzeń głosu na świecie). Kursantka światowej sławy rehabilitanta głosu Jacoba Liebermana z Londynu, rehabilitująca pacjentów techniką manualną krtani według Jego protokołu.

 

Dla osób pracujących zawodowo głosem zarówno mówionym, jak i śpiewanym Klinika Optimum opracowała program Voice Care. W celu zapoznania się ze szczegółami kliniknij tutaj.

 

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013