Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Medycyna estetyczna > Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu substancji mających właściwości redukcji zmarszczek, m.in.

  • mieszanki wody i poliakrylamidu,
  • preparatów kolagenu.

Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości związków za pomocą cienkich igiełek. Najczęściej stosowany jest w celu usunięcia fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami – czyli tzw. zmarszczek grawitacyjnych. Zabiegi wypełniania  nie wywołują skutków ubocznych. Działanie substancji polega na wiązaniu cząsteczek wody w skórze, dzięki czemu zwiększa się jej sprężystość i elastyczność.


Najczęściej stosowanym wypełnieniem są produkty zawierające zawiązek chemiczne z grupy glikozoaminoglikanów. Jest to związek, który kształtuje powierzchnię skóry poprzez wiązanie cząsteczek wody w skórze, dzięki czemu stabilizuje jej strukturę poprzez wypełnienie objętości pomiędzy komórkami tkanki, co powoduje zwiększenie jędrności i przywrócenie młodego wyglądu skórze. Idealnie wypełnia on fałdy nosowo - wargowe, zmarszczki dookoła ust, zmarszczki na policzkach, koryguje opadające kąciki ust. Powoduje, że skóra odzyskuje sprężystość, znikają zmarszczki przy czym twarz zachowuje naturalność.

 

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji żelu w skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły, co minimalizuje bolesność zabiegu. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie nasiękowe. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, przebarwienie. Objawy te ustępują po 2 - 4 dniach. Efekt zabiegu utrzymuje się około roku.
Innym wypełnieniem są preparaty na bazie kwasu polimlekowego (cząsteczka naturalnie występująca w organizmie).
Zabiegowi wykorzystującemu kwas polimlekowy towarzyszy całkowite bezpieczeństwo i długotrwały efekt. Przed zabiegiem nie wykonuje się testów alergicznych ponieważ kwas polimlekowy nie zawiera cząsteczek, które są przyczyną alergii.

 

Działanie kwasu polimlekowego polega na wypełnieniu zmarszczek. Po paru dniach zawarta w żelu woda wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki kwasu polimlekowego nasilają proces syntezy kolagenu (białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry) co prowadzi do naturalnej odbudowy skóry. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Średnio należy wykonać 2 do 4 zabiegów w odstępie 2, 4 i 6 tygodniowym. Minimalny odstęp między kolejnymi zabiegami wynosi 15 dni. Efekty korekcji utrzymują się od 2 do 5 lat.
Dla podtrzymania efektów należy powtarzać zabiegi raz na 1-2 lata.

 

Istnieją dwa rodzaje wskazań do zabiegu: wypełnianie (powiększanie objętości) i korekcja zmarszczek. Preparaty te znajdują zastosowanie w korekcji zapadniętych policzków, korekcji owalu twarzy, usunięcia fałd nosowo-policzkowych, korekty opadniętych kącików ust. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA lub wykonuje się znieczulenie przewodowe. Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe reakcje takie jak: obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Wszystkie te reakcje ustępują po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu można zastosować makijaż kryjący. Preparaty zawierające kwas polimlekowy powodują wygładzenie bruzd i zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek w Klinice Optimum Warszawa - poznaj naszych specjalistów!

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013