Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Medycyna estetyczna > Redukcja zmarszczek

Redukcja zmarszczek

W naszej Klinice możecie skorzystać również z zabiegu redukcji zmarszczek mimicznych, który działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne. Zastrzyki blokują chemiczne połączenie między nerwami a mięśniami, a wstrzykiwana substancja zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego pobudzenia. Redukcja zmarszczek obejmuje tylko te mięśnie, na które została zastosowana, natomiast reszta będzie funkcjonowała bez zmian. Wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek. Zabieg najczęściej stosowany jest do spłycania bruzd poprzecznych i pionowych, tzw. ‘lwich’ czoła. Mała dawka powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu, dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Terapia przeciwzmarszczkowa stosowana jest w przypadkach likwidowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, "kurzych łapek" lub "linii śmiechu między oczami".

Redukcja zmarszczek - usługi Kliniki Optimum Warszawa

Należy pamiętać, że redukcja zmarszczek może być przeprowadzona jedynie przez przeszkolonych lekarzy, gdyż prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i precyzji. Zabieg trawa krótko i jest prawie bezbolesny. W naszej praktyce stosujemy znieczulenie skóry kremem z środkiem działającym miejscowo. Efekt terapii utrzymuje się około 6 miesięcy, czasami dłużej. Zmarszczki znikają stopniowo po 2-3 dniach do 2 tygodni od zabiegu.

Czy redukcja zmarszczek jest zabiegiem bezpiecznym?

Metoda ta jest bezpieczna, ponieważ działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń. Powrót do normalnej aktywności jest możliwy tuż po zabiegu. Jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia. Zabiegi najlepiej powtarzać co około 4 miesiące w celu utrzymania długotrwałego efektu. Każdy wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii.

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013