Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Medycyna estetyczna > Procedury chirurgiczne > Korekcje uszu (otoplastyka)

Korekcje uszu (otoplastyka)

Na czym polega zabieg korekcji uszu?

Zabieg otoplastyki ma na celu korektę wyglądu uszu poprzez właściwe ustawienie małżowiny usznej oraz ewentualne odtworzenie niewykształconych elementów chrząstki małżowiny usznej. Zwykle operacje uszu wykonywane są ze względu na niepożądany wygląd małżowin usznych bądź ich zniekształcenie, częstym powodem są odstające małżowiny uszne. Ta wada widoczna jest u dzieci. W tej grupie pacjentów taki zabieg można przeprowadzić około 6-7 roku życia przed pójściem dziecka do szkoły by nie narażać go na konsekwencje natury psychologicznej. W tym wieku małżowiny są w pełni wykształcone i ingerencja chirurgiczna nie przeszkadza dalszemu rozwojowi.

W czasie pierwszej konsultacji ustala się szczegóły korekcji i rodzaju znieczulenia, wykonuje się dokumentację fotograficzną i komputerową wyniku pooperacyjnego, określa czas pobytu w klinice (najczęściej pacjent wychodzi tego samego dnia). Przeprowadzana jest konsultacja lekarza anestezjologa.

Otoplastykę musi poprzedzić:

Przeprowadzenie badań laboratoryjnych: morfologii krwi, określenie czasu krwawienia i krzepnięcia, grupy krwi oraz badania EKG. Brak jest jednoznacznych przeciwwskazań do przeprowadzenia otoplastyki. Względne przeszkody to: cukrzyca, niedokrwistość, nieleczone nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości, stany zapalne operowanej okolicy.

Zabieg korekty uszu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Cięcia skórne znajdują się na tylnej powierzchni ucha i są niewidoczne. Operacja ma na celu wymodelowanie chrząstek ucha tak, aby ucho przylegało do głowy w sposób naturalny. Raz wykonana operacja spowoduje prawidłowe "przyleganie" ucha do końca życia. Pacjent przebywa w klinice kilka godzin. Bezpośrednio po operacji może wystąpić bolesny obrzęk małżowin usznych, rekonwalescencja trwa około 2 tygodni. Na uszy zakładana jest opaska, którą należy nosić (tylko podczas snu) jeszcze przez okres 3 tygodni od usunięcia szwów i opatrunku, co następuje pomiędzy 3 a 7 dobą po zabiegu. Do rzadkich powikłań należą krwawienia lub infekcje.

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013