Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Medycyna estetyczna > Procedury chirurgiczne > Chirurgia plastyczna twarzy (lifting)

Chirurgia plastyczna twarzy (lifting)

Lifting jest to klasyczna operacja "odmładzająca". Efekt ten uzyskuje się poprzez naciągnięcie skóry i uniesieniu tkanek policzków i czoła, które z wiekiem, pod wpływem grawitacji opadają. Zabieg ten poprawia ogólny wygląd, a także niweluje oznaki starzenia. Typowe cięcia skórne są umiejscowione w owłosionej skórze skroni, przed uchem i w skórze owłosionej na potylicy. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie w zależności od potrzeb i preferencji pacjenta.
 

 

Przed zabiegiem
W czasie pierwszej konsultacji u lekarza specjalisty ustala się szczegóły procedury, leczenia i rodzaju znieczulenia, wykonuje fotograficzną i komputerową symulację wyniku pooperacyjnego, określa czas pobytu w klinice (najczęściej pacjent wychodzi tego samego dnia). Przeprowadzana jest także konsultacja lekarza anestezjologa. Niezbędne jest przeprowadzenie badań laboratoryjnych: morfologii krwi, określenie czasu krwawienia i krzepnięcia, grupy krwi oraz badania EKG.

 

Przeciwwskazania
Brak jest jednoznacznych przeciwwskazań do przeprowadzenia korekcji powiek. Względne przeszkody to: cukrzyca, niedokrwistość, nieleczone nadciśnienie, przebycie choroby Gravesa-Basedowa, zaburzenia krzepliwości, stany zapalne operowanej okolicy.

 

Zabieg i rekonwalescencja
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym (decydująca jest rozmowa z pacjentem). Pacjent pozostaje w klinice przez noc. Dieta lekko strawna wskazana jest przez około 2 dni. Zdjęcie szwów przed uszami następuje w 3-4 dobie po operacji. Głowę można myć 5 dni po operacji. Aktywność socjalna po około 7 dniach od zabiegu. Zdjęcie reszty szwów następuje w 7-10 dobie po operacji. Pełna aktywność socjalna po 2-3 tygodniach po operacji. Rekonwalescencja trwa około 3 tygodni. Blizny pooperacyjne są nieomal niewidoczne. Są one ukryte we włosach, a przed uchem są zlokalizowane w typowej biegnącej tam zmarszczce skórnej.

 

Możliwe powikłania
Najpoważniejszym powikłaniem, zdarzającym się w wyjątkowych wypadkach, jest porażenie nerwu twarzowego i paraliż mięśni mimicznych twarzy. Mogą wystąpić krwiaki czy infekcje, które także obserwuje się rzadko najczęściej na skutek nieprzestrzegania zaleceń lekarskich.

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013