Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Medycyna estetyczna > Modelowanie ust

Modelowanie ust

Modelowanie ust w Klinice Głowy i Szyi w Warszawie

Modelowanie ust jest to niejednorodna grupa zabiegów, których celem jest uwydatnienie kształtu warg, ich powiększenie i nadanie im bardziej zmysłowego wyglądu. W zależności od zastosowanej metody zmianie ulegają takie elementy jak: wypełnienie brzegu czerwieni wargowej, grubość czerwieni wargowej, zarys warg oraz kształt kącików ust.
W chwili obecnej do powiększania warg najczęściej stosuje się różnego rodzaju wypełniacze tkankowe np. własną tkankę tłuszczową, kolagen, , związki poliamidowe i poliakrylowe. Powiększenie ust często łączone jest z plastyką twarzy w celu jej kompleksowego odmłodzenia. Powiększenie warg wykonuje się zarówno u starszych pacjentek, u których zwężenie czerwieni wargowej stanowi jeden z objawów naturalnego procesu starzenia jak również u osób młodszych ze zbyt wąskimi ich zdaniem ustami lub dysproporcją grubości pomiędzy wargą górną i dolną. Optymalny wygląd ust jest kwestią indywidualną. Opinia lekarza ma jedynie charakter pomocniczy.

Do zabiegu kwalifikują się przede wszystkim osoby z bliznami w obrębie warg (po urazie lub rozszczepie), osoby mające powiększone usta za pomocą jednego wypełniacza a decydujące się na inny oraz osoby po licznych zabiegach powiększania warg za pomocą wypełniaczy tkankowych w przeszłości. Operacja najczęściej jest przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym (rzadziej ogólnym). Pacjentki mające często opryszczkę powinny profilaktycznie przyjąć odpowiednią dawkę przepisanego przez lekarza leku przeciwwirusowego.

Przebieg zabiegu powiększania ust

Przed operacją przygotowywany jest komplet fotografii kontrolnych. W przypadku powiększania ust nie chodzi o jedną operację, ale o całą ich grupę. Dobór metody zależy od wielu czynników i jest określany podczas konsultacji z pacjentką. Najczęściej stosuje się różnego rodzaju wypełniacze tkankowe w postaci zastrzyku. Alternatywą dla sztucznych wypełniaczy tkankowych są przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej. Metoda ta nie daje trwałego rezultatu. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa ulega w pewnym stopniu wchłonięciu i zabieg trzeba kilkakrotnie powtórzyć dla uzyskania długotrwałego wyniku. Nie występują jednak odczyny immunologiczne, a infekcja należy do rzadkości. Zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z wcześniej ustalonego miejsca za pomocą specjalnej igły połączonej ze strzykawką. Najczęściej z miejsc gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze np.: podbrzusze, biodra, wewnętrzna lub zewnętrzna powierzchnia ud. Tkanka tłuszczowa po odpowiednim przygotowaniu zostaje wstrzyknięta do czerwieni wargowej. Przebieg pooperacyjny jest na ogół bezbolesny i nie wymaga stosowania żadnych leków. W części przypadków pojawia się obrzęk warg i niewielkie zasinienia w miejscach ukłuć, ustępujące w ciągu kilku dni. Najczęstsze powikłania to przedłużający się obrzęk i krwiak lub długotrwałe zasinienie.

 

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013