Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Media o nas

Innowacyjna metoda usuwania migdałków podniebiennych za pomocą narzędzia elektrochirurgicznego BiZact...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat guzków głosowych z wypowiedziami naszych ekspertów w "Świecie Zdrowia"

Przy zapaleniu zatok nie można swobodnie oddychać, często pojawia się ból głowy. Gdy ten stan się przedłuża może powodować zakażenie. O tym, jak leczyć zatoki i jak o nie dbać, mówił w audycji Na Zdrowie otolaryngolog dr Norbert Górski.

O wskazaniach do usunięcia migdałków podniebiennych, technikach operacyjnych, potencjalnych zagrożeniach i komforcie pacjenta – w rozmowie z Izabelą Szumielewicz mówią specjaliści otolaryngolodzy, chirurdzy głowy i szyi – dr n. med. Paweł Szwedowicz i dr n. med. Norbert Górski.

 

 

 

Badania dowodzą, że problemy z mową dotyczą coraz większej liczby osób. Skąd właściwie biorą się wady i zaburzenia wymowy? O tym w audycji Na Zdrowie mówiły Maja Wojnarowicz, neurologopeda i Anna Cioch, logopeda.

 

Jakie są wskazania do usunięcia migdałków podniebiennych, czym różnią się stosowane techniki operacyjne i która z nich zapewni największy komfort pacjentom? O tym mówią specjaliści otolaryngolodzy, chirurdzy głowy i szyi.

 

6 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. 

Z tej okazji nasze ekspertki logopeda Anna Cioch i neurologopeda Maja Wojnarowicz opowiadały w Programie Czwartym Polskiego Radia , w audycji Stacja Nauka, o nowoczesnych metodach terapii logopedycznej.

Logopedia większości z nas kojarzy się z nauką wyraźnego mówienia. Ale w rzeczywistości, logopedia, to szeroka gałąź nauki.

 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z naszym logopedą, Anną Cioch, w Radiu Plus.

Choroby migdałków dotykają większości z nas. Najczęściej pojawiają się u dzieci, choć zdarza się, że nękają też dorosłych. Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o usunięciu migdałków, bo obawiają się powikłań po zabiegu. Czy słusznie? 

Miewasz zawroty i bóle głowy, pojawiły się kłopoty ze słuchem, słabiej odczuwasz zapachy, a potrawy straciły smak? Pora, żeby twoim zatokom przyjrzał się laryngolog, nawet jeśli nie dokucza Ci katar ani kaszel.

Schorzenia narządu głosu to najczęściej występujące choroby zawodowe w Polsce. Chorują głównie nauczyciele, ale problem ten dotyczy również, lektorów, aktorów czy pracowników infolinii. Jak zapobiegać schorzeniom narządów głosowych i jak…

Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Dzień Rzucania Palenia. Ma to być znak dla osób, które świadomie, poprzez palenie papierosów, szkodzą sobie, a także ludziom w najbliższym otoczeniu. Czy odmówicie sobie dzisiaj „dymka”?

O wskazaniach do usunięcia migdałków podniebiennych, technikach operacyjnych, potencjalnych zagrożeniach i komforcie pacjenta mówią specjaliści otolaryngolodzy, chirurdzy głowy i szyi - dr Paweł Szwedowicz i dr Norbert Górski z kliniki Optimum Medica w Warszawie.

Audycja w radiu TOKFM.

 

Jak dbać o głos? Mówią Marta Grotthuss i Paweł Szwedowicz

Audycja w radiu TOKFM.

 

Choroby migdałków u dzieci. Mówi dr n. med. Paweł Szwedowicz

Także w chorobie warto dbać o urodę, bo to podnosi samoocenę i poprawia nastrój, co z kolei pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu i wzmacnia jego funkcje obronne. 

Nieprzespane nocne - to zmora bliskich osób, które chrapią. Ale sami chrapiący też nie powinni bagatelizować problemu. Ekspert podpowiada, jak się pozbyć tej uciążliwej dolegliwości.

Jak zajrzeć dziecku do gardła, by cokolwiek tam zobaczyć? Oto wskazówki, które pozwolą wam ocenić sytuację.

Kamień w śliniance Tworzą się nie tylko w woreczku żółciowym, czy w nerkach, ale również w śliniankach. Kamieni trzeba się pozbyć, niekoniecznie za pomocą klasycznej operacji.

Często osoby wrażliwe na płytki alergiczne reagują też na niektóre pokarmy. Zwykle jest do sezonowa przypadłość.

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013