Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Wykonywane zabiegi > Leczenie zachowawcze i minimalnie inwazyjne > Chrapanie i bezdechy nocne leczenie

Chrapanie i bezdechy nocne leczenie

Plastyka podniebienia miękkiego z zastosowaniem termoablacji (chirurgia radiofalowa)

Plastyka podniebienia miękkiego z zastosowaniem termoablacji radiowej należy do zabiegów o niewielkiej inwazyjności, podczas którego stosuje się bipolarne elektrody za pomocą, których prowadzona jest korekcja podniebienia miękkiego i języczka. Dzięki użyciu bipolarnej elektrody uzyskuje się unikalny efekt termoablacji (około 70° - 80° C) prądami wysokiej częstotliwości. Wskazaniami do użycia metody Celon w laryngologii są: nadmiernie wiotkie i wydłużone podniebienie miękkie, przerost migdałków podniebiennych, przerost nasady języka, przerost małżowin nosowych. Zabieg wykonuje się po uprzednim miejscowym znieczuleniu podniebienia wprowadzając w nie kilkakrotnie specjalną elektrodę i pozostawiając ją na kilka sekund. Cały zabieg trwa kilkanaście minut i po jego zakończeniu pacjent może udać się do domu.W ciągu 2 do 3 dni pierwszych po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort w okolicy gardła, ale objawy nie są nasilone i ustępują wraz z procesem gojenia. Czasami wymagane jest powtórzenie zabiegu w celu uzyskania trwałego efektu.

 

Bezdechy nocne leczenie - zabieg techniką Pillars

Do najczęstszych przyczyn chrapania można zaliczyć zaburzenia w obrębie podniebienia miękkiego, którego wiotkość prowadzi do utrudniania przepływu powietrza podczas oddychania w trakcie snu powodując tzw. bezdechy nocne. Zabieg likwidujący chrapanie techniką Pillars polega na założeniu implantów Pillar, których zadaniem jest usztywnienie podniebienia miękkiego, aby drgania tkanki nie powodowały chrapania lub bezdechu śródsennego. Podczas zabiegu chirurg umieszcza małe implanty (około 0,7 cm długości i 0,08 cm szerokości) w podniebieniu miękkim, przy użyciu specjalnego przyrządu. Procedura zakładania implantów nie jest dla pacjenta uciążliwa, ani bolesna. Zabieg likwidujący bezdechy nocne wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa z reguły kilkanaście minut. Implanty są wykonane ze specjalnego tworzywa, które w odpowiedni sposób podtrzymuję tkankę podniebienia miękkiego stabilizując je i usztywniając. Celem bezdechy nocne leczenie jest odzyskanie drożności w okolicy podniebienia miękkiego co umożliwia swobodny przepływ powietrza podczas procesu oddychania w czasie snu.

 

Konchoplastyka - plastyka małżowin nosowych z zastosowaniem termoablacji

Chirurgia małżowin nosowych dolnych (konchoplastyka) polega głównie na redukcji objętości śluzówki małżowin. Obecnie powszechnie uznanym sposobem leczenia przerostu małżowin nosowych jest konchoplastyka metodą radiochirurgii. Polega ona na wprowadzeniu pod śluzówkę małżowin nosowych specjalnych elektrod i stymulacji tkanek miękkich falami o częstotliwości radiowej. Efektem tego działania jest powstawanie blizn (tkanki łącznej) wewnątrz tkanek małżowin nosowych (podśluzówkowo), co prowadzi do obkurczenia małżowin i redukcji ich objętości. Dzięki zastosowaniu radiochirurgii jest to zabieg mało inwazyjny.

Wiodącą techniką operacyjna jaką stosujemy w korekcji małżowin nosowych jest termoablacja bipolarna RFITT aparatem Celon. Zabieg polega na koagulacji niskotemperaturowej (około 80 st. C) falami wysokiej częstotliwości o precyzyjnie ustalanym zakresie. Operację wykonujemy przeważnie w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa od 10 do 20 minut inie wymaga hospitalizacji.

 

Zmniejszenie masy migdałków podniebiennych (tonsillotomia)

Zmniejszenie migdałków podniebiennych jest zasadne w przypadku ich znacznego przerostu, ale bez wywiadu nawracających zapaleń (anginy, ropni około migdałkowych) oraz powikłań odległych. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są: zaburzenia oddychania przez nos z bezdechami, wysiękowe zapalenie uszu z niedosłuchem, nawracające zapalenia nosa, gardła i uszu, wady zgryzu wymagające korekty stałym aparatem. Najczęściej z takim obrazem klinicznym mamy do czynienia u dzieci, a zabieg tonsillotomii łączy się z adenotomią. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, przy pomocy wielu technik chirurgicznych - chirurgii klasycznej, elektrochirurgii, lasera, czy kriochirurgii. W przypadku zabiegu klasycznego zabieg wykonywany jest przez jamę ustną. Za pomocą specjalnego noża (tonsillotomu) usuwa się przerośniętą część migdałka podniebiennego.

 

Sprawdźcie również metody na leczenie skóry głowy oraz leczenie chrapania!

 

 

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013