Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Głowa i szyja > Diagnostyka > Badanie głosu

Badanie głosu

Videolaryngostroboskopia (VLS) jest nowoczesną metodą badania krtani przy pomocy sztywnego i/lub giętkiego endoskopu z użyciem światła stroboskopowego, z możliwością dokumentacji filmowej i zdjęciowej.

Badanie głosu w Klinice Optimum w Warszawie

Obserwowanie wnętrza krtani w świetle stroboskopowym daje złudzenie, że fałdy głosowe poruszają się wolno lub wcale w trakcie fonacji, co pozwala na szczegółowe zbadanie struktury i czynności fałdów głosowych w trakcie całego cyklu wibracyjnego.
Videolaryngostroboskopia jest jednym z najważniejszych badań przeprowadzanych w diagnostyce zaburzeń głosu. Umożliwia dokładną ocenę morfologii i czynności fałdów głosowych. Obserwowanie wnętrza krtani w świetle stroboskopowym daje złudzenie powolnego ruchu fałdów głosowych w trakcie fonacji. Metoda ta jest szczególnie przydatna u osób zawodowo posługujących się głosem (np. nauczycieli, wykładowców, aktorów czy śpiewaków), u których już niewielkie zaburzenia w morfologii czy czynności fałdu głosowego powodują zaburzenia głosu, a co się z tym wiąże utrudniają bądź uniemożliwiają pracę głosem. 
Videolaryngostroboskopia pomaga także w wykrywaniu wczesnych zmian nowotworowych krtani, blizn w obrębie fałdów głosowych, czy w diagnostyce różnicowej pomiędzy torbielami i guzkami głosowymi.

Ocena videolaryngostroboskopowa krtani pomaga lepiej zaplanować leczenie oraz oszacować rokowanie w przypadku wystąpienia zaburzeń głosu.

 

Zapraszamy na badanie głosu w Warszawie w profesjonalnej klinice Optimum - Żoliborz.

 

Znajdujemy się

Klinika Optimum Sp. z o.o.

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-15:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013