Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Blog

2019-08-02

Kiedy warto udać się do otolaryngologa? W przypadku jakich schorzeń wizyta jest konieczna? Zachęcamy do lektury artykuły, w którym odpowiadamy na te pytania!

2019-07-08

W upalne dni najchętniej spędzamy czas w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zbawienny chłod czy jednak ryzyko zachorowań? Na naszym blogu odpowiadamy, czy klimatyzacja wpływa na zdrowie.

2019-07-03

Zaburzenia słuchu u noworodków i małych dzieci mogą mieć różne podłoże. Występują schorzenia zarówno nabyte, jak i genetyczne. Jakie są ich przyczyny, jak postępować w przypadku wystąpienia przewlekłej choroby? Nasi eksperci odpowiadają!

2019-06-07

Zaburzenia głosu - inaczej dysfonia - jakie są jej przyczyny? Kiedy należy udać się do lekarza? Jak radzić sobie z problemami czynnościowymi, organicznymi i psychogennymi?

2019-05-15

Na jakie testy alergiczne się zdecydować, kiedy mają dotyczyć Twojego dziecka? Jak przygotować malucha na badanie i leczenie? Przeczytaj w naszym artykule.

2019-04-30

Rozpoznanie alergii u dziecka nie jest łatwym zadaniem. Często obajawy mylone są z objawami przeziębienia i ignorowane. Jakie są najczęstsze alergeny, kiedy dziecko może mieć większe skłonności alergiczne? Odpowiadamy!

2019-04-09

Leczenie zapalenia zatok, w zależności od typu schorzenia, wygląda bardzo różnie. Informujemy, kiedy warto iść do lekarza, a także przybliżamy możliwe metody leczenia.

2019-04-08

Zapalenie zatok to zapalenie lub obrzęk tkanki wyściełającej zatoki. Zawsze wiąże się z obrzękiem nosa i nagromadzeniem śluz. Czas trwania jednak może być różny.

2019-03-27

Barotraumy uszu to problemy znane przede wszystkim nurkom, ale także osobom latającym samolotami. Poznaj jej źródło, objawy a także metody leczenia. Zapraszamy do lektury!

2019-02-28

Zapalenie ucha zewnętrznego potocznie zwane także uchem pływaka to infekcja w zewnętrznym przewodzie słuchowym, która często wywoływana jest przez wodę. Poznaj jej przyczyny, objawy orazmożliwości leczenia. Zachęcamy do lektury!

2019-02-07

Krwawienie z nosa u dzieci inaczej zwane epistaksją ma wiele przyczyn. Jak należy postępować w przypadku wystąpienia krwotoku? Jakie są jego przyczyny? Co zrobić, jeśli krwotok nie ustępuje? Odpowiadamy!

2019-01-17

Zapalenie krtani powoduje jej obrzęk oraz prowadzi do zmian głosu. Jakie są jego przyczyny oraz objawy choroby? Kiedy udać się do lekarza? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

2018-12-17

Zespół Sjögrena to chorzenie atakujące układ autoimmunologiczny - atakuje kanały łzowe, błony śluzowe i gruczoły ślinowe. Poznaj przyczyny, objawy i sposoby leczenia. 

2018-10-30

Rak piersi to jeden z najczęściej występujących nowotworów u Polek. Co zwiększa ryzyko zachorowań? Jak i kiedy się badać? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

2018-10-25

Do chrapania podczas snu przyznaje się ok. 30% mężczyzn i 17% kobiet. Z pozoru rzecz naturalna, ale może być objawem chronicznego problemu i prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak sobie radzić z przewlekłym chrapaniem? Odpowiadamy!

2018-10-08

Metoda CRAFTA - Cranial Facial Therapy Academy przeprowadzana w Klinice Głowy i Szyi w Warszawie skupia się na terapii bólu i dysfunkcji w obrębie obszarów czaszkowo - żuchwowego, czaszkowo – twarzowego, czaszkowo – szyjnego, czaszkowo – nerwowego.

2018-09-25

Jesteśmy jedną z trzech Klinik w Polsce, któe stosują najnowocześniejszą metodę usuwania migdałków za pomocą narzędzia elektrochirurgicznego BiZact. Dowiedz się więcej!

2018-09-14

"Sialoendoskopia w diagnostyce i leczeniu  schorzeń gruczołów ślinowych - analiza doświadczeń własnych" - prezentacja dr Pawła Szwedowicza na XLVIII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głosy i Szyi.

2018-07-06

Przerośnięty trzeci migdał u dziecka - objawy tego zaburzenia często są niezauważane przez rodziców. Z naszego artykułu dowiesz się, jak rozpoznać tą chorobę i jakie leczenie należy podjąć. Zachęcamy do lektury!

2018-07-01

W wakacje nasze uszy nastawione są na działanie wielu czynników zawnętrznych, które mogą prowadzić do dolegliwości z nimi związanych. Podróż samolotem i wysokie ciśnienie, nurkowanie, promienie słoneczne. Jak chronić uszy w tym okresie? Odpowiada dr Paweł Szwedowicz.

2018-05-22

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie mogłeś wykrztusić z siebie ani słowa, a głos ugrzązł Ci w gardle? Każdy z nas przeżył to choć jeden raz w życiu. Czy wiedziałeś wtedy co zrobić, aby odzyskać go jak najszybciej? Udzielimy Ci wskazówek!

Czy wiesz, że Twój styl życia, a nawet dieta wpływają na Twój głos? Zwaracamy uwagę na najważniejsze elementy, których zadniedbanie może mieć konsekwencje dla głosu!

Mówisz niewyraźnie? Za cicho? Twój głos się męczy, a Ty nie potrafisz zapanować nad oddechem? Często dopada cię chrypka i masz uczucie guli w gardle? Czujesz duże napięcie w okolicach szyi lub żuchwy? Wcale nie musi tak być. Możesz coś z tym zrobić! Logopeda pomaga nie tylko dzieciom z wadami wymowy. Pracuje także z dorosłymi.
 
1 2

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013