Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: prowadzimy dyżur laryngologiczny w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Nasz zespół > Dr Tomasz Dziedzic

Dr Tomasz Dziedzic znanylekarz.pl

Neurochirurg

Dr n. med. Tomasz Dziedzic specjalizuje się w leczeniu operacyjnym guzów mózgu, zmian naczyniowych mózgu i rdzenia kręgowego oraz bólów kręgosłupa (dyskopatia). W przypadku guzów przysadki wykorzystuje minimalnie inwazyjne, endoskopowe, przeznosowe dostępy do podstawy czaszki. Specjalizuje się również w usuwaniu guzów mózgu położonych w okolicach ważnych czynnościowo, wykonując między innymi operacje w znieczuleniu miejscowym („Awake cranotomy”).

Edukacja: Absolwent I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na tym samym wydziale uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej technik chirurgicznych reanimacji mięśni twarzy u pacjentów z uszkodzeniem nerwu twarzowego. Rozprawa doktorska została wybrana najlepszą pracą doktorską w zakresie neurochirurgii w konkursie organizowanym przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Doświadczenie: Wiedzę i doświadczenie zdobywał w Klinice Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w której ukończył specjalizację i uzyskał tytuł specjalisty neurochirurga. Swoje zainteresowania zawodowe, zarówno kliniczne jak i naukowe rozwijał podczas staży zagranicznych w renomowanych ośrodkach neurochirurgicznych. Na University of Pittsburgh School of Medicine i Weill Cornell University/New York Presbyterian Hospital w Stanach Zjednoczonych w zakresie chirurgii podstawy czaszki, głównie w tematyce minimalnie inwazyjnych zabiegów endoskopowych. Dodatkowo odbył dwa staże w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu w Toronto w Toronto Western Hospital oraz w St.Micheal’s Hospital. W tym pierwszy staż dotyczył operacji w wybudzeniu w przypadku guzów mózgu położonych w okolicach elokwentnych. Poza zdobytą wiedza i doświadczeniem wynikiem powyższych staży były liczne publikacje naukowe. Dodatkowo uczestniczył w wielu kursach z zakresu chirurgii endoskopowej podstawy czaszki, guzów przysadki oraz mikrochirurgii tętniaków naczyń mózgowych.

Adiunkt i wykładowca w Klinice Neurochirurgii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Członek: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Autor i współautor 24 publikacji w recenzowanych czasopismach oraz 2 rozdziałów w podręcznikach z zakresu chirurgii podstawy czaszki.

Zainteresowania kliniczne obejmują:

- Minimalnie inwazyjne przeznosowe dostępy endoskopowe do guzów przysadki i okolicy okołosiodłowej. Operacje przez zespół multidiscyplinarny – we współpracy z Laryngologiem.

- Operacje guzów mózgu (leczenie operacyjne z wykorzystaniem najnowszych technik obrazowania, monitorowania neurofizjologicznego w tym operacji w wybudzeniu - „awake craniotomy”).

- Guzy podstawy czaszki (oponiaki, osłoniaki/nerwiaki), w tym guzy oczodołu.

- Naczyniaki (malformacje naczyniowe) mózgu i rdzenia kręgowego.

- Guzy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013