Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Medycyna estetyczna > Wypełnianie

Wypełnianie

Wypełnianie  polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu substancji mających właściwości redukcji zmarszczek, m.in.

  • mieszanki wody i poliakrylamidu,
  • preparatów kolagenu.

Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości związków za pomocą cienkich igiełek. Najczęściej stosowany jest w celu usunięcia fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami – czyli tzw. zmarszczek grawitacyjnych. Zabiegi wypełniania  nie wywołują skutków ubocznych. Działanie substancji polega na wiązaniu cząsteczek wody w skórze, dzięki czemu zwiększa się jej sprężystość i elastyczność.


Najczęściej stosowanym wypełnieniem są produkty zawierające zawiązek chemiczne z grupy glikozoaminoglikanów. Jest to związek, który kształtuje powierzchnię skóry poprzez wiązanie cząsteczek wody w skórze, dzięki czemu stabilizuje jej strukturę poprzez wypełnienie objętości pomiędzy komórkami tkanki, co powoduje zwiększenie jędrności i przywrócenie młodego wyglądu skórze. Idealnie wypełnia on fałdy nosowo - wargowe, zmarszczki dookoła ust, zmarszczki na policzkach, koryguje opadające kąciki ust. Powoduje, że skóra odzyskuje sprężystość, znikają zmarszczki przy czym twarz zachowuje naturalność.

 

Zabieg polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji żelu w skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły, co minimalizuje bolesność zabiegu. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie nasiękowe. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, przebarwienie. Objawy te ustępują po 2 - 4 dniach. Efekt zabiegu utrzymuje się około roku.
Innym wypełnieniem są preparaty na bazie kwasu polimlekowego (cząsteczka naturalnie występująca w organizmie).
Zabiegowi wykorzystującemu kwas polimlekowy towarzyszy całkowite bezpieczeństwo i długotrwały efekt. Przed zabiegiem nie wykonuje się testów alergicznych ponieważ kwas polimlekowy nie zawiera cząsteczek, które są przyczyną alergii.

 

Działanie kwasu polimlekowego polega na wypełnieniu zmarszczek. Po paru dniach zawarta w żelu woda wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki kwasu polimlekowego nasilają proces syntezy kolagenu (białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry) co prowadzi do naturalnej odbudowy skóry. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Średnio należy wykonać 2 do 4 zabiegów w odstępie 2, 4 i 6 tygodniowym. Minimalny odstęp między kolejnymi zabiegami wynosi 15 dni. Efekty korekcji utrzymują się od 2 do 5 lat.
Dla podtrzymania efektów należy powtarzać zabiegi raz na 1-2 lata.

 

Istnieją dwa rodzaje wskazań do zabiegu: wypełnianie (powiększanie objętości) i korekcja zmarszczek. Preparaty te znajdują zastosowanie w korekcji zapadniętych policzków, korekcji owalu twarzy, usunięcia fałd nosowo-policzkowych, korekty opadniętych kącików ust. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA lub wykonuje się znieczulenie przewodowe. Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe reakcje takie jak: obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Wszystkie te reakcje ustępują po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu można zastosować makijaż kryjący. Preparaty zawierające kwas polimlekowy powodują wygładzenie bruzd i zmarszczek.

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013