Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Media o nas > Kamień w śliniance

Kamień w śliniance

Kamień w śliniance

Tworzą się nie tylko w woreczku żółciowym, czy w nerkach, ale również w śliniankach. Kamieni trzeba się pozbyć, niekoniecznie za pomocą klasycznej operacji. Najnowszą metoda jest sialoendoskopia, mało inwazyjny zabieg umożliwiający zidentyfikowanie i usunięcie uciążliwych złogów.

Kamienie w śliniankach tworząc się latami. Nie jesteśmy tego świadomi. Kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy pod żuchwa pojawia się w trakcie jedzenia wydatna "gula", która zaraz po jego zakończeniu szybko znika. Kamień rośnie latami i gdy osiągnie odpowiednio duży rozmiar, zaczyna blokować przewód wyprowadzający. Dlatego na śliniance, w czasie posiłku, kiedy wydzielane jest szczególnie dużo śliny, pojawia się bolesny obrzęk. Kamica jest nierozerwalnie połączona z zapaleniem ślinianek. Nie wiadomo, co jest pierwsze - kamień, który powoduje retencję śliny i prowadzi do stanu zapalnego, czy stan zapalny, który doprowadza do powstania złogu kamienia - mówi dr n. med. Paweł Szwedowicz, otolaryngolog, chirurg głowy i szyi z kliniki Głowy i Szyi Optimum w Warszawie. Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł.

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013