Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Media o nas > Jak sobie radzić z chorymi migdałkami?

Jak sobie radzić z chorymi migdałkami?

Jak sobie radzić z chorymi migdałkami?

Na to i inne pytania odpowiedzą nasi dzisiejsze goście. O chorobach migdałków mówili w audycji Na Zdrowie otolaryngolodzy i chirurdzy głowy i szyi - dr. n. med. Paweł Szwedowicz i dr. n. med. Norbert Górski.

 

Jak podkreślał dr Paweł Szwedowicz, migdałki stanowią element tkanki chłonnej. – Tkanka chłonna to element naszego układu odpornościowego. W niej znajdują się komórki, które odpowiedzialne są za walkę z różnymi patogenami. Najważniejszą role odgrywają w dzieciństwie. Walczą z infekcjami i stanowią miejsce, w którym dochodzi do pierwszych kontaktów z patogenami oraz alergenami. Problemem może być fakt, że niektóre osoby mają tendencję do przerostu tkanki chłonnej – powiedział gość Polskiego Radia 24.

 

Zdaniem dra Norberta Górskiego choroby migdałków są częstsze u dzieci. – Dolegliwości migdałkowe zdarzają się u młodych pacjentów dużo częściej niż u dorosłych. Dzieje się tak, ponieważ u młodych osób układ migdałków jest inaczej skonstruowany niż u dorosłych. Przerost migdałków dla młodego człowieka, który ma mniejszą twarzoczaszkę ma większe znaczenie niż u dorosłego. To może powodować wiele dolegliwości – od kataru, po chrapanie, trudności w oddychaniu podczas snu lub oddychaniu.

 

https://www.polskieradio.pl/130/6080/Artykul/2015317,Jak-sobie-radzic-z-chorymi-migdalkami

 

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013