Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Aktualności > Optimum wspiera studencką inicjatywę Warszawską Akademię Pediatrii

Optimum wspiera studencką inicjatywę Warszawską Akademię Pediatrii

Optimum wspiera studencką inicjatywę Warszawską Akademię Pediatrii

Pediatria to najbardziej wdzięczna dziedzina medycyny. Jej podstawę stanowi troska o najmniejszego i najbardziej bezbronnego pacjenta, jakim jest każde dziecko. Jest to także piękne, ale trudne wyzwania takie jak dobry kontakt z chorym, czy umiejętność odpowiedniego postępowania z jego rodzicami. Brak dobrego klimatu wokół pediatrii, zamykanie kolejnych oddziałów pediatrycznych oraz zbyt mało środków poświęcanych na leczenie najmłodszych sprawia, że wielu młodych adeptów medycyny rezygnuje z podjęcia tej drogi kształcenia. Dlatego też od kilku lat kolejni ministrowie zdrowia, konsultanci krajowi i wojewódzcy biją na alarm, wymieniając pediatrię wśród najbardziej deficytowych specjalizacji. Należy pamiętać, że odpowiednia troska w początkowych latach życia, daje większe szanse na zdrowsze społeczeństwo w przyszłości. Dlatego też tak istotne staje się odpowiednie zachęcenie studentów do kształcenia się w kierunku pediatrii i neonatologii, jak również dalsze wsparcie ich rozwoju, które pomogłoby umocnić już podjętą przez nich decyzję.

 

Stąd zrodziła się inicjatywa powołania "Warszawskiej Akademii Pediatrii", która jako pierwsza w Polsce, stanowiłaby centrum dyskusji, kształcenia oraz wsparcia studentów pragnących rozwijać się w zakresie neonatologii i pediatrii.

 

Najbliższe spotkanie pt. "Padaczka - czy można jej zapobiec? O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie epileptogenezy oraz metodach leczenia." pod opieką merytoryczną prof. dr hab. n. med. Sergiusza Jóźwiaka, odbędzie się 21 maja 2016 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii. W trakcie spotkania swoje wykłady wygłoszą profesorowie - eksperci w dziedzinie neurologii dziecięcej z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania.

Zapraszamy do współpracy lekarzy pediatrów, studentów oraz firmy, które chcą wesprzeć naszą inicjatywę.

 

Warszawska Akademia Pediatrii

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013