Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez OPTIMUM Sp. z o. o. S. K. ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Drodzy Pacjenci: pracujemy również w soboty w godzinach 9:00-13:00
Strona główna > Aktualności > Optimum wspiera studencką inicjatywę Warszawską Akademię Pediatrii

Optimum wspiera studencką inicjatywę Warszawską Akademię Pediatrii

Optimum wspiera studencką inicjatywę Warszawską Akademię Pediatrii

Pediatriato najbardziej wdzięczna dziedzina medycyny. Jej podstawę stanowi troska o najmniejszego i najbardziej bezbronnego pacjenta, jakim jest każde dziecko. Jest to także piękne, ale trudne wyzwania takie jak dobry kontakt z chorym, czy umiejętność odpowiedniego postępowania z jego rodzicami. Brak dobrego klimatu wokół pediatrii, zamykanie kolejnych oddziałów pediatrycznych oraz zbyt mało środków poświęcanych na leczenie najmłodszych sprawia, że wielu młodych adeptów medycyny rezygnuje z podjęcia tej drogi kształcenia. Dlatego też od kilku lat kolejni ministrowie zdrowia, konsultanci krajowi i wojewódzcy biją na alarm, wymieniając pediatrię wśród najbardziej deficytowych specjalizacji. Należy pamiętać, że odpowiednia troska w początkowych latach życia, daje większe szanse na zdrowsze społeczeństwo w przyszłości. Dlatego też tak istotne staje się odpowiednie zachęcenie studentów do kształcenia się w kierunku pediatrii i neonatologii, jak również dalsze wsparcie ich rozwoju, które pomogłoby umocnić już podjętą przez nich decyzję.

 

Stąd zrodziła się inicjatywa powołania "Warszawskiej Akademii Pediatrii", która jako pierwsza w Polsce, stanowiłaby centrum dyskusji, kształcenia oraz wsparcia studentów pragnących rozwijać się w zakresie neonatologii i pediatrii.

 

Najbliższe spotkanie pt. "Padaczka - czy można jej zapobiec? O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie epileptogenezy oraz metodach leczenia." pod opieką merytoryczną prof. dr hab. n. med. Sergiusza Jóźwiaka, odbędzie się 21 maja 2016 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii. W trakcie spotkania swoje wykłady wygłoszą profesorowie - eksperci w dziedzinie neurologii dziecięcej z Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania.

Zapraszamy do współpracy lekarzy pediatrów, studentów oraz firmy, które chcą wesprzeć naszą inicjatywę.

 

Warszawska Akademia Pediatrii

Znajdujemy się

Optimum

ul. Broniewskiego 3
01-785 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek:
8:00-20:00
Sobota:
9:00-13:00

 

Zobacz mapę

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Opitmum Medica 2017

Nota prawna

Klinika Optimum Warszawa - strona zrealizowana przez Esstet

Program Regionalny Mazowsze BGK Unia Europejska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2007-2013